מטבח כפרי | בית בקיבוץ

שיפוץ בית בקיבוץ - מטבחים מיוחדים

שנים רבות גרו בעלי הבית בבית קיבוצי צפוף וקטן, שכל גודלו היה כ 60 מ"ר, חלונות קטנטנים ושום קשר עם החוץ שבו התנהלו החיים האמיתיים. עם ההפרטה וההסכמה לשנות את הבתים האחידים, אך עדיין עם תקציב לא גבוה, פנו בעלי הבית למעצב אלי בר-אדון שיצור תוספות בניה.

תוספות אלה ייתנו חדר שינה מרווח, מטבח כפרי מיוחד, צבוע בצבעים מיוחדים ומכיל פרזול מודרני ואיכותי שיאפשר סוף סוף בישול ביתי, שולחן אוכל נפתח מעץ מלא שיאפשר להכיל סביבו את ארבעת הילדים ומשפחותיהם, וסלון נעים ונח.

נקודה נוספת הנחתה את המעצב, אלי בר-אדון, קשר טוב עם החוץ על יופיו.

סמדר, בעלת הבית, חובבת חפצים מיוחדים, אספה במשך שנים פריטים מיוחדים, שאלי בר-אדון שיבץ אותם בתוך הבנייה החדשה - חלונות ישנים, מנורות, מזנון ישן שקיבלו בירושה שופץ ונצבע בבית המלאכה של יוניק דברים מיוחדים, מזנון ישן נוסף שופץ והפך למעין מחיצה בין הכניסה לפינת האוכל.

מדרגות מברזל וקורות מברזל נבנו ע"י בעלי הבית ועליהן הונחו מדרכי עץ שיוצרו בנגריה של יוניק דברים מיוחדים.

קומה שלמה עשויה קורות ברזל ומידרך עץ הפכה לחדר השינה של בני הזוג.

במקום הסלון הקטן נבנה מטבח בסגנון כפרי עם צבעוניות שמתחברת עם החוץ הירוק/ כחול, בשנים האחרונות הפך השימוש בצבעים שונים במטבח לנפוץ, המטבחים הכפריים מאופיינים בדלתות כבדות יחסית אשר נעטפות במסגרות בולטות, בפנים המסגרת מילואה מחורצת בחירוצים אורכיים. את הקשר עם פינת האוכל עושה אי הבנוי ממגירות נשלפות עם טריקה שקטה דבר היוצר יחידת איחסון נוספת המתאימה לישיבה גבוהה או עמידה.

פינת האוכל - שולחן עץ אלון מבוקע שנפתח ומכפיל את גודלו בנגיעת אצבע יוצר לפי מידות העונות לצרכי האירוח של בני הזוג. (240/110 מ' - סגור, 4 אופציות של הארכה, כל הארכה של 50 ס"מ, סה"כ באורך מירבי של 4.40 מ' )

הסלון, המוקף חלונות גדולים נוצר בעצם מבניית חדר השינה העליון ואובזר בספה ארוכה (2.80 מ') וכורסא, שיוצרו בבית המלאכה של יוניק דברים מיוחדים, את החותם האחרון נתן שולחן הקפה, עשוי גם כן מאלון מבוקע.

עיצב: אלי בר-אדון

צילם: אסף אורן

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square