עיצוב מטבחים | חלק א'

עיצוב מטבחים

"המטבח הוא לב הבית", כמה פעמים קראתם את הקלישאה הזו? כמובן שכמו כל קלישאה גם זו מתבררת נכונה, שכן המטבח הוא אכן מקום מפגש מרכזי בכל בית, בין אם דירת סטודנטים, דירתם של זוג צעיר, בית משפחה או זוג בוגר. המטבח הוא החדר בו אנו נפגשים לבשל, לאכול או סתם "לשבת על קפה" בבוקר.

תוכניות הריאליטי הרבות בנושאי הבישול שמו את המטבח במקום עוד יותר חשוב מזה שהיה קודם - התחרות של מי מבשל טוב יותר, במטבח מאובזר יותר ויוקרתי יותר, גורמת לאנשים להשקיע ולחדש במטבח הביתי לעיתים קרובות יותר משבעבר. זאת לא עוד נחלתה של "עקרת הבית" אלא ה-"אימפריה" של חובבי הבישול בבית.

במרוצות השנים המטבח הפך להיות חדר רב גוני המשלב בתוכו פרטי ריהוט ובידור רבים כגון: שולחן פינת אוכל, שולחן מחשב, שידת טלויזיה ופינות ישיבה נוחות.

שילוב בין מטבח מודרני למטבח כפרי

המטבחים המודרניים מאוד מהנים ומזמינים ויחד עם זאת, מאוד תכליתיים ונוחים לשימוש, צבועים בצבעים מתוחכמים ומעניינים, בנויים ממרכיבים איכותיים וחדישים וטומנים בחובם טכנולוגיות פרזול מתקדמות.

המטבחים המודרניים מותאמים בעיצובם לשאר חלקי הבית, משלימים קווים עיצוביים של פרטי נגרות פנים כמו ארונות, רצפות עץ, שידות ומזנונים. המתכון ליצירת המטבח המושלם דורש מאיתנו תכנון ומחשבה לגבי הפעילות במטבח ואופיים ורצונותיהם של בעלי המטבח. החל מבישול וניקיון שהן פעולות בסיסיות בכל מטבח וכלה באכילה משותפת, ישיבה משותפת או סתם שתיית קפה מהיר לפני העבודה.

Featured Posts